Obec Nová Ves pod Pleší

Novoveská olympiáda 2011

NOVOVESKÁ OLYMPIÁDA 2011

Od poslední akce (Dětský den) uplynulo čtvrt roku, bylo na čase připravit další. S pomocí Obecního úřadu,TJ Sokol a Sborem dobrovolných hasičů jsme pro naše malé i velké sportovce připravili Novoveskou olympiádu.Tato akce se konala na malém hřišti, hned vedle toho fotbalového, 11. září 2011. Od 14ti hodin se mohli závodníci zaregistrovat, koupit si něco k pití a jídlu, nejlepší byly langoše.Ve 14.30 hodin přiběhla s pochodní "řecká bohyně" a společně se starostou naší obce zažehli olympijský oheň a zahájili hry. Soutěžilo se v pěti kategoriích podle věku, jako první vyběhly ti nejmenší,děti do tří let.Házely holinkou, kopaly balonem do branky a běhaly.Vše se zodpovědně měřilo, čas i vzdálenost a ihned po soutěži bylo vyhlášení vítězů.Všechny děti dostaly perníkovou medaili a diplom za účast.Tři nejlepší dostaly na stupních vítězů bronzovou, stříbrnou a zlatou medaili,diplom a dárek. Ve druhé kategorii byly děti od 4 do 6 let.Také házely holinou,skákaly v pytli a musely sesbírat balonky do síťky.Všechny děti byly skvělé a moc se snažily.Dostaly medaile z perníku, ale jen na ty nejlepší čekaly vítězné medaile,dětský šampus a dárek na "bedně" vítězů. Třetí kategorie byla pro děti 7-10 let.Házelo se petangovou koulí, skákalo v pytli a děti se musely trefit balonkem do krabice.Soutěžily s velkým nasazením a odhodláním vyhrát, nevyhnuly se nám ani pády a pláč. Ti nejrychlejší si užily chvíli slávy s medailí na krku. Čtvrtá kategorie byla pro děti od 11 do 15 let. Musely překonat dráhu s překážkami, skákaly v pytli a házely petangovou koulí.I tato kategorie se povedla, přestože měla nejmenší počet soutěžících.Pevně věřím, že si to s námi užily a na kovovou medaili na krku jsou pyšní. Poslední soutěž byla pro "dospěláky".Byla to velká legace a moc jsme se nasmály.Plavalo se na čas s kruhem a plaveckými brýlemi, další úkol bylo vypít půllitru vody a poslední disciplína byla hod diskem na cíl. Užili jsme si to!Ti nejlepší dostali medaili a všem patří velké díky za účast a touhu se pobavit. Velké díky také patří všem dětem a rodičům,kteří se této akce zůčastinili a byli s námi.