Obec Nová Ves pod Pleší
Obec Nová Ves
pod Pleší
Vytisknout

Současnost

Naše obec Nová Ves pod Pleší je na okraji okresu Příbram. Sousední obce Zahořany a Mníšek pod Brdy jsou již na okrese Praha-západ. Podnebí je drsnějšího rázu, obec je 420 m a vrch Pleš 490 m nad mořem. V obci je více než 1077 obyvatel.

 V naší obci je obecní úřad, dále pošta, mateřská škola a základní škola . V obci je také ordinace obvodního lékaře a dětské lékařky. Jsou zde tři obchody, tři restaurace, hasičská zbrojnice, travnaté hřiště a sokolovna.Naproti obecnímu úřadu je kulturní dům s knihovnou a obřadní síní.Pod vrchem Pleš se také nachází Nemocnice Na Pleši s.r.o.

V naší obci je veškerá základní vybavenost, obec je zásobována vodou z vodovodu Baně, máme na Včelníku nový vodojem o obsahu 500 m3 vody, ze kterého je tlakově zásobována vodou výstavba nových domů na Včelníku a do staré zástavby je voda dopravována gravitačně (spádově).

Celá obec je odkanalizována do vlastní čističky odpadních vod. Na kanalizaci je napojena drtivá většina rodinných domů.

Obec má vlakové spojení na Dobříš a na Prahu. Zastávka vlaků je na okraji obce.
Autobusové spojení je na Nový Knín, Dobříš a dále na Příbram. Směrem na Mníšek pod Brdy a Prahu má obec velmi dobré spojení Pražskou integrovanou dopravou.

Obec

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

google-play-download
app-store-download

01

ČEZ distribuce odstávky

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky